Vodnice - Jak si užít vodní dýmku

Ti znalejší se hned chytnou, protože vodnice je jiný název pro vodní dýmku. Té se říká i ještě mnoha jinými názvy, například vodárna, šíša, nargila, hookah, případně farec. Někdy jde o názvy slangové, jindy o zažité názvy v různých oblastech světa. Chtěli jste si někdy kouření vodní dýmky vyzkoušet? Teď máte možnost. Českobudějovický klub a čajovna Czech Hookah club – The Dark nabízí opravdový dýmkařský požitek přímo u vás doma. Dýmku si přitom nemusíte kupovat. Pouze si ji půjčíte.V zemích původu bylo a je kouření vodní dýmky tradiční pánskou záležitostí. Ve feminizované Evropě a Americe tomu tak již dávno není a stalo se oblíbeným doplňkem různých „unisex“ oslav, party i relaxačních setkání s příteli. Kouření vodní dýmky je spíše společenská záležitost. Takže ano, můžete si ji užívat i jako „vlk samotář“, avšak ve dvojici či ve více lidech to bude přesně to, co proluky v konverzaci promění z trapných v žádané. S vodními dýmkami se setkáváme sice v dýmkárnách, častěji však v čajovnách. Čaj a dýmka k sobě prostě patří.


A jak na kouření dýmky doma?

Dýmku sice může kouřit více kuřáků, ale skutečně si ji vychutnat, navíc naprosto bezpečně, znamená půjčit si raději pro každého vlastní dýmku. V rámci služby Thedarkbox.cz vám je zapůjčena dýmka Voodoo Smoke Down s přednabitou korunkou Solaris, kleště, HMS a hygienické náustky. K tomu je v ceně 20 g tabáku, což je náplň pro jednu korunku, šest kokosových uhlíků a jako bonus též čaj, nebo nealkoholický nápoj. Za tento balíček a zapůjčení na 24 hodin zaplatíte pouhých 399 Kč. Dokoupit si lze více tabáku, žhavič, další korunky, občerstvení, i si lze dýmku či dýmky půjčit rovnou na více dnů. Vše vám je doručeno až domů, podepíšete jednoduchou smlouvu, a následně je u vás dýmka rovněž vyzvednuta a odvezena.

Dříve se k dýmkám doporučoval silně slazený čaj. To však není zcela pravdou. Určitě je dobrý silný čaj, který zvyšuje tlak, protože kouření dýmky tlak naopak snižuje. Kdo však čaji neholduje, hodí se k dýmce i jakékoliv oblíbené nealkoholické nápoje, klidně i dobré víno. Nic nepokazíte klasickými slanými pochutinami a oříšky. A když si k dýmce dáte tradiční české cukroví, zjistíte, že to vůbec, skutečně vůbec není špatné.


Náš tým

TOP dýmkaři

„Moje první dýmka byla s tabákem Dark Side. Další půlhodinu jsem to rozdýchával na záchodech."

Vlad

Majitel

"Moje první dýmka byla se sestřenicí a bratrancem. Nejsem na to hrdý, ale byl to AlFakher. Zkazila mě rodina…"

Mareček

Dýmkař

"Při první dýmce jsem neběžela na záchod zvracet."

Žeňa

Dýmkařka